Наша продукция
Назад к статьям

Дослідження препарату «‎Nano Кremnevit» ‎‎на антирадикальну, антиметастатичну та протипухлинну активність (Наукове дослідження)

Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім..Р.Є.Кавецького НАН України, м. Київ

Місяк С.А.1, Бурлака А.П.1, Лукін С.М.1, Корнієнко П.Л.2

Антирадикальна, антиметастатична та протипухлинна активність препарату на основі каолину "Nano Kremnevit" 

Мета дослідження

З'ясувати антирадикальну, антиметастатичну та протипухлинну активність препарату з каоліну "Nano Kremnevit". Експерименти проведено на 30-ти мишах самцях C57BL з перещепленою епідермоїдною карциномою легень Льюіс LL. Швидкість генерування супероксидних радикалів у клітинах пухлини та органів тварин визначали з використанням спінового уловлювача 1-гідрокси-2,2,6,6-тетраметил-4- оксопіперидин-гідрохлориду та методу спектрометрії електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) за кімнатної температури. Результати експериментів продемонстрували, що препарат "Nano Kremnevit" проявляє протипухлинну активність, знижуючи масу пухлини у експериментальних тварин на 24 % у порівнянні із тваринами, які препарату не одержували. "Кремневіт" впливає на швидкість генерування супероксидних радикалів внутрішньоклітинними (мітохондрії) та позаклітинними джерелами (Nox пухлинно-асоційованих нейтрофілів (ПАН)). Супероксид-генеруюча активність ПАН підвищувалась у мишей, які одержували "Кремневіт" у порівнянні з тваринами, які його не одержували. Висновки: нетоксичний препарат з каолінової глини "Кремневіт" проявляє протипухлинну й антиметастатичну активність як регулятор транспорту електронів в мітохондріях гепатоцитів у разі генерування супероксидних радикалів мітохондріями гепатоцитів та імунокомпетентними клітинами крові мишей з перещепленою епідермоїдною карциномою легень Льюіс LL.

Ключові слова:

Кremnevit, каолін, епідермоїдна карцинома легень Льюїс LL, протипухлинна активність, супероксидний радикал, нейтрофіли.

Обговорення дослідження

Препарат з каоліну “Nano Kremnevit” проявив протипухлинну активність, знизивши масу пухлини у експериментальних тварин на 24% у порівнянні із тваринами, які препарату не отримували препарат. Досягнуто зменшення кількості метастазів у тварин, яким вводили “Nano Kremnevit”. Так, якщо у контрольних тварин середня кількість метастазів на мишу та їх об’єм склали 6,8±3,1 і 159±54,2 відповідно, то в експериментальних тварин ці показники були нижчими: 4,3±1,1 і 107±10,9 відповідно. Препарат підвищив швидкість генерування супероксидних радикалів мітохондріями гепатоцитів та Nox пухлинноасоційованих нейтрофілів (ПАН). Рівень швидкості генерування супероксидних радикалів ПАН склав для обох груп тварин: 1,01±0,31 нМ/г сирої тканини·хв (миші без препарату) і 1,10±0,22 нМ/г сирої тканини·хв (миші з “Nano Kremnevit”). Супероксид - генеруюча активність печінки підвищувалась у мишей, які отримували “Nano Kremnevit”, до значень 2,65±0,12нМ/г сирої тканини·хв, у порівнянні з тваринами без препарату – 2,13 ±0,27 нМ/г сирої тканини·хв

Результати

Результати експериментів продемонстрували, що препарат “Nano Kremnevit” проявляє протипухлинну активність, знижуючи масу пухлини у експериментальних тварин на 24% у порівнянні із тваринами, які препарату не отримували. “Кремневіт” впливає на швидкість генерування супероксидних радикалів внутрішньоклітинними (мітохондрії) та позаклітинними джерелами (Nox пухлинно-асоційованих нейтрофілів (ПАН)). Супероксид-генеруюча активність ПАН підвищувалась у мишей, які отримували “Кремневіт” у порівнянні з тваринами, які його не отримували.

Перспективи подальших досліджень Протипухлинні і детоксикаційні властивості продукту з каолінової глини “Кремневіт”, а також універсальність механізму його біологічної дії є підставою для подальшого поглибленого вивчення доцільності і ефективності його застосування в якості препарату супроводу при застосуванні різноманітних схем ад’ювантної і неоад’ювантної хіміопроменевої терапії онкологічних хворих

Перспективи подальших досліджень

Протипухлинні і детоксикаційні властивості продукту з каолінової глини “Nano Kremnevit”, а також універсальність механізму його біологічної дії є підставою для подальшого поглибленого вивчення доцільності і ефективності його застосування в якості препарату супроводу при застосуванні різноманітних схем ад’ювантної і неоад’ювантної хіміопроменевої терапії онкологічних хворих

Висновки

Нами виявлена нова характеристика фармакопейного продукту з каоліну “Nano Kremnevit”, а саме його спроможність впливати на процеси транспорту електронів при генеруванні супероксидних радикалів мітохондріями гепатоцитів та імунокомпетентними клітинами крові мишей з перещепленою епідермоїдною карциномою легень Льюіс LL. Препарат на основі каоліну “Nano Kremnevit” проявляє протипухлинну активність, зменшуючи кількость метастазів та об’єм пухлини у тварин, яким вводили “Nano Kremnevit”. Впровадження використання фармакопейного продукту із глини “Nano Kremnevit” є перспективним для застосування у відновлювальних процедурах онкологічних хворих після стандартного лікування в умовах реабілітаційного центру і в санаторно-курортному закладі.

Література.

  1. С. Чекман, В.І. Овруцький, В. М. Шумейко та ін. Глина як лікувальний засіб. // Фармація. журн. - 1991. - № 1. - С. 22 -25.
  2. Чекман І.С., Небесна Т.Ю., Крупеня А.П. Алюміній, наноалюміній, властивості, застосування у медичній практиці. // Український науково-медичний молодіжний журнал. №2, 2010. С.4-7.
  3. Мисяк С.А., Бурлака А.П., Лукин С.Н. и др. Исследование парамагнитных центров в бентонитовых и каолиновых глинах на примере Бента, Кремневит./ Мисяк С.А., Бурлака А.П., Лукин С.Н. Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики (2013), №3 (13), стор. 119 – 121
  4. Місяк С.А., Лукін С.М., Голотюк В.В., Корнієнко П.Л., Тавокін В.В., Вовк А.В., Бурлака А.П. Вплив препарату з глини “Бента” на швидкість генерування супероксидних радикалів пухлинною тканиною та нейтрофілами крові хворих на рак прямої кишки. / Галицький лікарський вісник, №2, 2015 р. стор.
  5. Экспериментальная оценка противоопухолевих препаратов в СССР и США. Под редакцией З.П. Софьиной, А.Б. Сыркина, А. Гольдина, А. Кляйнаю. М., Медицина.– 1980. - 296 с.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись у додатку.

Мы в соц.сетях

Контакты